Co to scrabble?

Scrabble pudelko

Scrabble są kultową grą, pełną zabawy dla przyjaciół i rodziny. Zasady gry Scrabble zna chyba każdy i nie ma osoby, która by o niej choć raz nie słyszała! Na czym polega gra słowna Scrabble? Co sprawia, że jest ona jedną z najpopularniejszych gier towarzyskich?


Popularność Scrabble jest niesamowita. To świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, czy to w spokojny wieczór w domu, czy podczas domówki ze znajomymi. Mogą w nią grać dzieci i dorośli. Jest dedykowana dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat.


To niezwykła gra dla ludzi z głową. Ze względu na walor edukacyjny, gra jest bardzo popularna wśród ludzi, którzy uczą się nowego języka, chcą wzbogacić słownictwo, umiejętności językowe, czy pisownię drugiego języka. Dzieci bawiąc się, uczą się ortografii, poznają nowe słowa. A wszystko okraszone elementem rywalizacji na wysokim poziomie!

Gracze muszą czytać i pisać, a przewagę posiadają ci z większym zasobem słów, refleksem, kreatywnością i umiejętnością anagramowania, czyli zdolnością do przestawiania liter w wyrazie tak aby w ten sposób utworzyć nowe słowo w liter. Scrabble to wyzwanie, któremu trudno się oprzeć!


Gra Scrabble i jej zasady pozostały niezmienne, a gra planszowa doczekała się wielu wariacji i przeniosła się także na platformy online, takie jak "kurnik" i słynne już "Literaki" oraz jako aplikacje na smartfony i tablety, gdzie wśród najpopularniejszych możemy znaleźć, APP takie jak: Literaki, Piknik Słowo, Słowo Mania, Mistrz Słów, Układanka Słowna, Podróż Słowa, Słowotok, Słowo Krzyż i wiele więcej.

Scrabble tacka
Scrabble płytki

Ważna jest każda litera!


Gra polega na układaniu na planszy słowa z liter w taki sposób, aby wzajemnie się krzyżowały, jak w klasycznej krzyżówce. Gracz powinien uzyskać jak najlepszy wynik punktowy, ponieważ punktowane są wszystkie Scrabble litery i liczą się wszystkie układane słowa z liter.


Liczy się każde słowo!


Układaj litery, utwórz słowa z liter, wyszukaj anagram, dodawaj punkty i wygrywaj! Liczą się wszystkie słowa które znajdują się w słownikach języka polskiego oraz ich poprawne formy gramatyczne. Wyjątki stanowią wyrazy zaczynające się z wielkiej litery, oraz te które są skrótami, przedrostkami lub przyrostkami, oraz te zawierające łącznik czy wymagające użycia apostrofu. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! W grze Scrabble dozwolone są także słowa dwuliterowe i trzyliterowe, potocznie tak zwane dwuliterówki i trzyliterówki.

Wiele sposobów na grę!


Niezależnie od tego, czy lubisz grać w gry planszowe jeden na jednego, czy wolisz grać w towarzystwie innych, Scrabble jest grą dla Ciebie. Możesz grać solo i polegać na własnej strategii i sprycie, lub możesz podkręcać emocje i grać w zespołach, starając się wspólnie wyszukiwać słowa o wysokiej punktacji, tak aby gracze na różnych poziomach mogli dołączyć do zabawy rywalizując o wynik.


Stwórz własną strategię gry!


Widzisz słowo, którego nie widział twój przeciwnik? Podwójna lub potrójna premia za literę lub słowo, która pozwoli Ci zdobyć więcej punktów. Wykorzystaj swoje litery, aby zdobywać punkty i rzuć wyzwanie rodzinie i przyjaciołom. To twoje słowo przeciwko ich! Szczęście losowania też może ci się przydać!

Scrabble zestaw

Scrabble to wyzwanie, któremu trudno się oprzeć!